• Dzisiaj jest 20 stycznia 2020 r.
  • Jest to 19 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 347 dni.
  • Losowy cytat
  • "Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."
  • Albert Einstein

Dodany: 2011-11-08 09:01:46
 

Szkoły baletowe na świecie Balet zyskał sobie przychylność wielu arystokratów na świecie, mistrzowie tańca zakładali szkoły taneczne. Nie inaczej było w przypadku baletu. Baletu najpierw uczono tylko w Paryżu i Włoszech.

 

Później jak wraz z jego rozwojem i podbiciem całego świata stał się popularny na całym globie i wszędzie powstawały szkoły baletowe. Takie szkoły są prowadzone z reguły przez dawnych tancerzy, mistrzów. Nauka w takiej szkole to wielki wydatek, poza opłatą czesnego trzeba kupić ubranie baletowe. Zalicza si e do niego suknię baletową i baletki. Baletki są znane na całym świecie nawet osobom nie związanym z baletem świadczy to o sukcesie tego rodzaju sztuki. Baletki są dla tancerza najważniejsze, umożliwiają dobry i szybki ruch. Baletki to więcej niż buty to symbol finezji i sztuki baletowej.

 

Szkoły baletowe wymagają by były one szyte na miarę co jest niezwykle drogie tak samo zresztą jak suknia baletowa. Szkoły baletowe to rygor większy niż w wojsku, żelazna dyscyplina, godziny codziennych treningów. Najlepsze szkoły baletowe na świecie znajdują się obecnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Tam szkoli się dziś przyszłych mistrzów i mistrzynie baletu. Jeśli chcesz poznać bliżej ofertę światowych szkół baletowych, koniecznie odwiedź ich strony www.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szkoły baletowe na świecie
Nick: