• Dzisiaj jest 21 listopada 2019 r.
  • Jest to 324 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 41 dni.
  • Losowy cytat
  • "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."
  • Konfucjusz

Dodany: 2012-03-01 11:21:05
 

Trójgraniasty kapelusz Każda sztuka baletowa w głównej mierze oparta jest oczywiście o odpowiedni gatunek. Nie zawsze więc baletki będą butami do dramatycznego tańca baletowego. Mogą być one z powodzeniem wykorzystywane w baletach komicznych takich jak chociaż by hiszpański - Trójgraniasty kapelusz składający się z jednego tylko aktu.

 

Nie zmienia to jednakże faktu, że skoro jest to balet komiczny zabawa będzie przednia i barwna nie tylko przez baletki i strój baletnicy. Warto powiedzieć w tym miejscu, że widowisko to również doczekało się wystawienia w Polsce pomimo, że różnica pomiędzy premierą światową a polską była dość znaczna to jednak z cała pewnością osoby, które uwielbiają balet czekałyby jeszcze dłużej aby tylko zobaczyć na deskach polskiego teatru tak wyjątkowy spektakl. A oglądać z pewnością jest co, choć na pierwszy rzut oka wydawałby się mogło, że sztuka nie będzie ciekawa. Nic bardziej mylnego.

 

Na nią warto wybrać się nie tylko dla tancerzy noszących baletki ale przede wszystkim dla pasji jaką staje się dla nas balet. Warto jest zobaczyć przede wszystkim to jak wygląda świat inny niż bogatych lecz zwykłych przedstawicieli zawodów młynarza, jego żony, policjantów, burmistrza i jego żony..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Trójgraniasty kapelusz
Nick: